Superonline cayma bedeli, Superonline cayma bedeli nasıl öğrenilir
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

Superonline taahhüt iptali cayma bedeli, Turkcell Superonline taahhüt bozma cezası

Turkcell Superonline taahhüt bozma ve cayma bedeli

Superonline adsl veya fiber internet kullandığınız süre boyunca eğer hattınızda telefonlu veya telefonsuz internet olarak kampanya dahilinde fiyat indirimleri ve bazı vergi, bağlantı, kurulum gibi ücretler taahhüt vermeniz durumunda ücretsiz olarak size sunulur. Eğer olurda bu kampanyalardan indirimli kullandığınız süre boyunca cayarsanız “cayma bedeli” veya “taahhüt bozma cezası” olarak adlandırılan bir ücreti tek seferde ödemek zorunda kalırsınız. Bu ücreti ödememek için taahhüt yani söz verdiğiniz 12 veya 24 aylık abonelik sürecini devam ettirmelisiniz. Aksi durumda aldığınız indirimleri veya ek ücret faydalarını geriye vermek zorunda kalırsınız.

Taahhüt bedeli nedir, cayma bedeli nedir?

Burada gözden kaçırmamanız gerek bir husustan bahsedelim. Eğer bir başka firmadan Superonline geçiş yaparsanız size cayma bedeli faturanızın karşılığı olarak indirim yapılır. Zarar görmemeniz adına eski firmanızdan çıkacak olan taahhüt cezasına karşılık hattınızda 200 TL gibi 500 TL’ya varan indirimler yapılır. Eğer bu indirimi aldıktan sonra taahhüt bozarsanız çıkacak olan faturanıza buradaki tutarda yansıtılır ve oldukça yüksek bir fatura ile karşı karşıya kalırsınız.

Superonline taahhüt nasıl bozulur;

  1. Hattınızı Superonline’den alarak bakşa bir firmaya taşırsanız
  2. Hattınızı kampanya süresinde iptal ettirirseniz
  3. Hattınızın borcunu ödemeyerek hukuka düşürürseniz cayma bedeli faturası ile karşılaşırsınız.

Buradaki 3 maddeninde sonucu müşteriye göre cayma cezası, Superonlineye göre ise verdiği indirimler veya ücretsiz hizmetlerin geriye iadesidir.

Superonline taahhüt cezası nasıl hesaplanır,

Superonline cayma bedeli hesaplama:

Kullanıcının kendi kendine çıkacak cezayı hesaplaması zordur. Taahhüt cezası hesaplanırken abonenin kullandığı aya ve kalan süresine bakılır. Hangisi daha uyguna gelirse hesaplama ona göre yapılır. Örneğin; 5-6 ay kullanımlarda indirimlerler 6 aylık döneme göre yapılır. 15 ay kullanan abonelerde ise kalan 9 ay üzerinden işlem yapılır. Süre bitmeden hat iptal edilirse şu bedeller faturaya yansıtılır;

  1. Alınan indirimler
  2. Son aya ait kullandığınız internet hizmeti ücreti
  3. Herhangi bir cihaz aldıysanız kalan taksitleri
  4. Bağlantı, aktivasyon, vergi, kurulum, aktivasyon gibi kalan aylardaki ücretler.
  5. Modem iadesi varsa modem iade edilmeli aksi durumda modem ücreti yansır. Taksitli modem alınmışsa kalan taksitleri istenir.
  6. Başka operatörden geldiyseniz aldığınız cayma bedeli indirimleri

Yukarıdaki kalemler cayarsanız hesaplanarak tarafınıza fatura edilecektir. Bu ücretler tek seferde hattı kapandıktan sonraki ay toplu halde faturaya konarak tek seferde ödemeniz gerekecektir.

Fiber modemler için 240 TL ücret yansıtılır. Modemi iade etmeyi unutmamalısınız.

Superonline cayma bedeli nasıl alınır?

Başka bir operatörden superonline geçiş yaptıysanız hattınıza ait Fiber kampanyalarda 500 TL’ye varan iptal bedeli indirimleri alabilirsiniz. Son dönem çıkan iptal bedeli faturanızı ödeyerek dekontu ile birlikte Turkcell Superonline’ye gönderdiğinizde ödediğiniz ücret kadar indirimler alabilirsiniz.

Superonline için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP