Türknet başvuru iptali, Türknet iptal mail adresi, TurkNet iptal faks
Size yardımcı olalım...↓
BAŞVURUAlyapı SorguYardım İste

TurkNet taahhütsüz ve taahhütlü internet iptali, TurkNet iptal dilekçesi örneği

TurkNet ev telefonu ve internet hattı kapama

TurkNet iptal işlemleri;

TurkNet iptal; internet veya sabit telefon (ev telefonu – iş telefonu) hattınızı iptal etmek istediğiniz zaman şahsınıza ait olan hattın iptaline ilişkin TurkNet iptal dilekçesi doldurmanız veya hazırlamanız gerekecektir. Aşağıda TurkNet iptal iptal dilekçesi örneğine ulaşabilirsiniz.

Aklınıza 2 soru gelebilir bunlar;

 1. Müşteri hizmetlerini arayarak sabit hattımı veya internet hattımı iptal edebilir miyim?
 2. Başkası adına kayıtlı hattı kendim iptal edebilir miyim?

TurkNet iptali Müşteri Hizmetleri arayarak gerçekleşmez. İmzalı dilekçe ile kimlik fotokopisi gerekecektir. Adınıza kayıtlı hattı başkası veya başkası adına kayıtlı hattı siz iptal edemezsiniz. Vekalet ile işlem yapılabilirç Vekaletname Noter huzurunda alınır ve başkası adına işlem yapmaya olanak sağlar.

Hat sahibinin ölmesi sonucu iptallerde ölüm belgesi, hattın iptali gerçekleştiren veya devir alan kişinin verasetnamede isminin geçmesi gerekmektedir. Veraset ilamı ile iptal edilebilir.

TurkNet iptal işlemleri

TurkNet başvuru iptali

TurkNet başvurusu yaptıktan sonra 14 günlük iptal süreciniz mevcuttur. Bu süreçte iptal etmek için aşağıdaki dilekçe örneği doldurularak 0212 216 55 60 numaralı faks hattına gönderilmelidir. Modem 10 gün içerisinde TurkNet’e iade edilmelidir.

TurkNet nasıl iptal edilir?

Aşağıdaki dilekçeyi indirip doldurun ve yanına kimlik fotokopinizi ilave ederek mail veya faks ile gönderin.

İptal faks numarası: 0212 216 55 60

İptal mail adresi: [email protected]

TurkNet iptal dilekçesi, dilekçe örneği

TurkNet iptal dilekçesi örneği (WORD) dosyasını indirmek için tıklayınız.

Dilekçe üzerinde tüm bilgileri doğru olarak doldurduktan sonra okunaklı kimlik fotokopinizle birlikte gönderin.

Bireysel müşteri iptali;

 1. Dilekçe imzalı doldurulmuş
 2. Kimlik fotokopisi (hat sahibi)
 3. Vekaletname ve vekilin kimlik fotokopisi (vekaletle iptal edilmek istenirse)

Kurumsal müşteriler için;

Şirket yetkilisinin Ad-Soyad, İmzası, Şirket Kaşesi, Tarih, Abone No (Hizmet No), İrtibat Bilgileri ve İptal Nedeni dilekçede olmalıdır.

 1. İmzal yetkili kimlik fotokopisi
 2. İmzalı dilekçe (Şirket kaşeli)
 3. İmza sirküsü
 4. Şirket evrakları
 5. Vergi levhası

TurkNet kaç günde iptal olur?

Dilekçenizi gönderdikten sonra talebinize yönelik dönüş ile hattın iptal süresi 7 gündür. 24 saat içerisinde size dönüş sağlanarak iptal işlemleri başlatılır. Hattınızın son durumuna ait bilgileri veya iptal durumunuzu 0850 288 80 80 telefon numarası üzerinden takip edebilirsiniz.

TurkNet iptal cezası

TurkNet aboneliklerinin çoğu taahhütsüz olduğundan karşınıza çıkacak iptal bedeli bağlantı ve aktivasyonlarda eğer indirim varsa yansır. Dilediğiniz zaman cezaya maruz kalmadan iptal edilebilir.

Taahhütlü aboneliklerde ise;

Hattınıza ait son dönem faturası, varsa taksitlerin kalan toplamı, varsa cihaz bedelinin kalan kısmının tamamı, başka operatörden geçişlerde alınan indirimler ve taahhütlü abonelik iptallerinde kullanılan ay indirimi veya kalan ay indirimler tutarına bakılarak en uygunu müşteriye fatura edilir.

Son faturam ne zaman gelir?

TurkNet iptali ile birlikte sonra faturanız oluşur. Varsa kullanım ücretlerine ait bedeller son faturanıza yansır, hat iptalinden hemen sonra tarafınıza iletilecektir.

TurkNet için diğer konular

BaşvuruAlyapı SorguYardım İste


Genel bilgi notu: Sitemiz üzerinden yayınlanan makalelerin ve kampanyaların yayın tarihinden sonra TurkNet, Türk Telekom, Avea, Ttnet, Vodafone, Süpernet, Digitürk, Digiturk, Millenicom, Doping, Turkcell, Superonline, Kablonet, Uydunet, Türksat gibi firmaların kampanya, şartlar ve koşullarıyla ürün ve hizmetlerinde değişiklikler yaşanmış olabilir.

Yorumlar

Bu yazıya yazılan 2 yanıt

 • hayatta en son kullanilacak telefon ve internet sirketi 10 gündür internet ve telefon calısmıyor hic bir yetkili ortada yok arıza kayıtları gerçeklesmıyor yapılmiyor telefona dönen yok

 • Ben böyle rezil bir firma görmedim. Müşteri hizmetleri yok, milyon talep yapıyorsun arızayla ilgili, ilgilenen yok. Böyle bende hizmet veririm her yere ne ala memleket… Hiç bir şeyle ilgilenme müşteri battı mı çıktı mı interneti kullanabiliyor mu, arıza mı var kimsenin umurunda değil. Sadece zamanı geldi mi fatura çıkarıyo olay bu. Ondan sonra iptal sayfalarında diğer firmalarda akn yok, 1ooo dk şehir içi bedava konuşma yok gibi saçma sapan övüyolar kendilerini 40 lira fazla veririm adam gibi net kullanırım olay bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SidebarAKN’siz İNTERNETLER

Duyuru: AKN’siz 2019 yeni nesil internetler için alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapı desteğinizi öğrenin!

ALYAPI SORGUSU YAP